KONST / Litografier / Färglitografi 9625540
nr 962 5540
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), signerad. -77, 77/385, motivet: 29x41
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 maj 2015
kl 19:55:44
700 kr
800 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson